XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 lipca 2024

Błogosławienie pojazdów

7:30 – Za + + rodziców Annę i Józefa Rakoczy, Irenę Czekajło

11:00 – Za ++ Marię, Stanisława, Tadeusza, Józefa, Janinę Bedryj oraz dziadków z obu str.

PONIEDZIAŁEK 22 lipca – Święto św. Marii Magdaleny

Rogożany 17:00 Za ++ babcię Stefanię w 20 r.śm., ciocie Jadwigę i Żanetę, wujka Henryka ++ z rodziny Szczepankiewicz

18:00 – W int. Zosi z ok. 3 r. urodzin i 4 r. ślubu Eweliny i Bartłomieja o zdrowie i Boże błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej

WTOREK 23 lipca – Święto św. Brygidy

18:00 – 1. Za ++ syna Dariusza, męża Kazimierza Bedryj, rodziców z obu str., dziadków, ciocie Marię, Stefanię, Annę i Czesławę ++ z rodziny 2. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej o zgodę i miłość oraz potrzebne łaski w rodzinie oraz w pewnej int.

ŚRODA 24 lipca – św. Kingi

8:00 – Różaniec. Za ++ Józefa, Marię, Ludwika, Marię Bedryj, Anielę, Władysława Czajkowskich ++ z rodzin: Bedryj, Czajkowski, ks. Joachima Kubiczka

CZWARTEK 25 lipca – Święto św. Jakuba, Apostoła

17:30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź)

18:00 – Za ++ Janinę Jacheć, Stanisława Jacheć, Agnieszkę Oliwa, Annę Jacheć i Tadeusza Branickiego ++ z rodzin: Jacheć i Bedryj

PIĄTEK 26 lipca – Uroczystość św. Anny

18:00 – Za ++ mamę Annę Jacheć w 30 dz. po śm., babcię Marię, prababcię Annę i wszystkich ++ z rodziny Panicz o dar nieba

SOBOTA 27 lipca – św. Joachima

8:00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Za ++ Aleksandra, Jerzego, Kazimierę, Stanisława Pawlisz, Katarzynę, Józefa, Janinę Besz ++ z rodziny

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 lipca 2024

7:30 – Za ++ brata Jana Denes, rodziców Stanisławę, Józefa Denes, Wiktora Bengsz, Władysława, Marię Hewak ++ z rodziny

11:00 – W int. Oliwii Bunczek z ok. 1 rocznicy Chrztu św., Melanii oraz rodziców i rodziców chrzestnych o zdrowie i Boże błogosławieństwo

Ogłoszenia Parafialne – Niedziela, 21 lipca 2024 r.

• Błogosławienie uczestników dróg, kierowców, samochodów i innych pojazdów dzisiaj po Mszy św. Z tej ok. można złożyć ofiarę na środki transportu dla misjonarzy z naszej diecezji, np. 1 gr za 1 km.
  • Parafia w Kietrzu zaprasza na obchody Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych dzisiaj o godz. 16:00 – Msza św., 17:00 – Nieszpory Maryjne, 18:00 – Festyn Rodzinny.
  • Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w dniach od 11 do 17 sierpnia br. Informacje dotyczące naszej dekanalnej grupy 5-zielonej wywieszone są w gablotce.
  • Stowarzyszenie „Pro Missio” organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt odbierany będzie 26 sierpnia.
  • W niedzielę 22 września ojcowie oblaci jak co roku będą rozprowadzali u nas kalendarze misyjne na rok 2025.
  • Za tydzień do sprzątania kościoła prosimy osoby z rodzin: Andruchowicz Helena, Andruchowicz Grażyna, Wróblewska Ewa, Ludwikowska Elżbieta, Mirowska Violetta.
  • Do nabycia jest Gość Niedzielny po 10 zł.
  • Kolekta dzisiejsza i za tydzień przeznaczona jest na parafię.
  • Za wszystkie ofiary i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

• Ogłoszenie dotyczące Cmentarza Parafialnego w Nowej Cerekwi. Wszelkie prace kamieniarskie czy ziemne przy nagrobku muszą być zgłoszone przynajmniej 2 dni wcześniej w kancelarii parafialnej lub pod nr. telefonu    603 936 717 lub 77 4851742 w celu uzyskania zgody od Administratora Cmentarza na wykonywanie tych prac w godzinach między 8:00 a 16:00. Za roboty ziemne lub kamieniarskie pobierana jest jednorazowo opłata 20 zł. Na cmentarzu przy ruinie kościoła wydzielone jest miejsce, gdzie można składować naddatek tylko czystej ziemi. Jeżeli potrzebna jest ziemia do uzupełnienia pod zapadający się nagrobek, wtedy należy używać do tego ziemi składowanej na cmentarzu, a w przypadku braku ziemi w wydzielonym do tego miejscu dopiero po uzgodnieniu z Administratorem Cmentarza można dowieźć swoją ziemię.