II NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 stycznia 2022

7:30 – Za ++ ojca Antoniego w 12 r.śm., ciocię Kasię, szwagrów Tadeusza, Stanisława, Marię, Józefa Jacheć ++ z rodzin Bedryj i Jacheć

11:00 – Z podziękowaniem za łaski z prośbą o dalsze zdrowie i błogosław. Boże oraz opiekę Matki Bożej dla dzieci i całej rodziny Znajszły

PONIEDZIAŁEK 17 stycznia

Rogożany 16:30 – Za + Jana Głogiewicza

17:30 – Za ++ mamę Halinę, siostrę Izabelę, brata Aleksandra ++ z rodziny Wasilewskich

WTOREK 18 stycznia

17:30 – Za ++ rodziców Annę i Mieczysława Kędzierskich, dziadków z obu str. ++ z rodzin Kędzierski i Dajda

ŚRODA 19 stycznia – św. Józefa Pelczara

8:00 – Różaniec. Za + Wandę Laszczyk

CZWARTEK 20 stycznia

17:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź)

17:30 – Za ++ dziadków Branickich, Sobolewskich, Stec i Woronowskich oraz wujostwo

PIĄTEK 21 stycznia – św. Agnieszki

17:30 – Za + Ludwika Bedryj w 30 dz. po śm.

SOBOTA 22 stycznia

8:00 – Godzinki ku czci N P N M P. Za ++ Janinę, Czesława Żółkiewskich ++ z rodzin Żółkiewskich, Czajkowskich, dusze w czyśćcu cierp.

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 stycznia 2022

7:30 – W int. mamy Bronisławy z ok. 90 r. urodzin (od dzieci)

11:00 – W int. Mateusza Łaba z ok. 30 r. urodzin i Józefy Łaba z ok. 50 r. urodzin o zdrowie i błogosław. Boże

Ogłoszenia Parafialne – II Niedziela Zwykła, 16 stycznia 2022 r.

• Dziś jeszcze jasełka w Domu Kultury w Nowej Cerekwi o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy babcie i dziadków oraz wszystkich parafian.
  • Od wtorku rozpoczyna się tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan.
  • W piątek Dzień Babci, w sobotę Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  • Księża Pallotyni z Kietrza zapraszają w Uroczystość św. Wincentego Pallottiego w Sobotę 22 stycznia o godz. 18:00 na Mszę św. pod przewodnictwem ks. Abpa Adriana Galbasa, a po niej na jasełka w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Chludowianie”.
  • Dziękuję za wszelkie prace przy parafii, m.in. sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę następujące osoby: Leńczak Emilia, Stopa Krystyna, Kądzioła Teresa, Baranicka Stanisława, Panicz Joanna.
  • Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na parafię. Za tydzień kolekta na opał do kościoła. Za wszystkie ofiary jak również za ofiary kolędowe na potrzeby naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać.
  • Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł. Dziś dodatek, płyta Biblia Audio.
  • Organizujemy z Biurem Turystycznym STACHURA w Opolu, PIELGRZYMKĘ – WYCIECZKĘ PO TOSKANII WE WŁOSZECH: zwiedzanie m.in.: Tarvisio, Lukka, Piza, wyspa Elba miejsce zesłania Napoleona, Florencja, Siena. TERMIN: od 17 do 23 lipca 2022 r. Koszt 2100,00 zł. + 110 Euro. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Wpłaty: 500 zł zaliczki do końca kwietnia, a pozostałą kwotę do końca czerwca 2022 r. W przypadku odwołania pielgrzymki biuro zwraca 100% wpłaconej kwoty.
  • Uprzejmie przypominam, że nadal obowiązuje obowiązek zasłaniania ust i nosa przez wszystkich wiernych uczestniczących w liturgii wewnątrz kościoła.
  • Obecnie w kościołach, w obrzędach kultu religijnego może być zajęte 30% dostępnych miejsc siedzących i stojących (tj. ok. 200 osób w naszym kościele) z zastrzeżeniem, że do tego limitu nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw SARS-CoV-2. W przypadku kontroli przez podmioty do tego uprawnione  – może zaistnieć konieczność potwierdzenia tego, że jest się osobą zaszczepioną.

• Ogłoszenie dotyczące Cmentarza Parafialnego w Nowej Cerekwi. Każdy wjazd pojazdami na cmentarz oraz wszelkie prace kamieniarskie czy ziemne przy nagrobku muszą być zgłoszone przynajmniej 3 dni wcześniej w kancelarii parafialnej lub pod nr. telefonu  77 4851742 lub 603 936 717 w celu uzyskania zgody od Administratora Cmentarza na wykonywanie tych prac oraz otwarcie bramy. Wjechać na cmentarz można w godzinach miedzy 8:00 a 16:00. Za wjazd na cmentarz i roboty ziemne lub kamieniarskie pobierana jest opłata 20 zł. Na cmentarzu przy ruinie kościoła wydzielone jest miejsce, gdzie można składować naddatek tylko czystej ziemi. Jeżeli potrzebna jest ziemia do uzupełnienia pod zapadający się nagrobek, wtedy należy używać do tego ziemi składowanej na cmentarzu, a w przypadku braku ziemi w wydzielonym do tego miejscu dopiero po uzgodnieniu z Administratorem Cmentarza można dowieźć swoją ziemię.