XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 czerwca 2022

Odpust Parafialny ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła

7:30 – Z podziękowaniem za łaski, z prośbą o błogosław. Boże i zdrowie dla dzieci Jakuba, Karoliny, Zuzanny i Zofii oraz dla ich rodziców i dziadków

11:00 – Suma odpustowa: 1. W int. Parafian 2. Za ++ rodziców Henryka i Otylię, rodzeństwo i dziadków

PONIEDZIAŁEK 27 czerwca

18:00 – Msza św. na cmentarzu za ++ parafian

WTOREK 28 czerwca – św. Ireneusza

8:00 – Za ++ rodziców Annę i Jana Podłużewicz, dziadków z obu str. (od Heleny Łaba)

ŚRODA 29 czerwca – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

8:00 – Za ++ rodziców Piotra i Olgę Trusz, Anielę i Stanisława

CZWARTEK 30 czerwca

Rogożany 17:00Za ++ ojca Wernera Krybus, brata Marka, mamę Irenę Czekajło

18:00 – Za + Zofię Goetzen

I PIĄTEK MIESIĄCA 1 lipca

18:00 – W int. Parafian (zmiana tajemnic różańcowych)

I SOBOTA MIESIĄCA 2 lipca

8:00 – W int. Róży Różańcowej Teresy Zając

9:00 – Odwiedziny chorych

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 lipca 2022

7:30 – W int. małżonków Bożeny i Andrzeja z ok. 35 r. ślubu z podziękowaniem za łaski i z prośbą o dalsze błogosław. Boże i zdrowie

11:00 – O błogosław. Boże, opiekę N M Panny i zdrowie dla Marceliny, Franciszka i ich rodziców

Ogłoszenia Parafialne – XIII Niedziela Zwykła, 26 czerwca 2022 r.

• Dziś przeżywamy w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła.
  • W poniedziałek Msza św. za zmarłych odprawiona zostanie na cmentarzu. Podczas Mszy św. zbierana będzie ofiara na utrzymanie cmentarza.
  • We wtorek minie dokładnie 50 lat od erygowania Diecezji Opolskiej. Tego dnia o godz. 18.30 w katedrze opolskiej sprawowana będzie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa Jana Kopca. Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza na tę uroczystość kapłanów, osoby życia konsekrowanego, reprezentantów wspólnot diecezjalnych i wiernych całej diecezji.
  • Wyjeżdżam na Mszę św. do Opola z kilku osobową delegacją, dlatego Msza św. w Nowej Cerekwi we wtorek o godz. 8:00, a w Rogożanach w czwartek o 17:00.
  • W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca.
  • Odwiedziny chorych z Komunią św. w sobotę od 9:00. Chorych zgłaszać można w zakrystii lub telefonicznie.
  • Dziękuję za wszelkie prace przy parafii, m.in. za sprzątanie kościoła, za ofiarę na kwiaty i za pomoc w przygotowaniu uroczystości odpustowej.
  • Do sprzątania kościoła w tym tygodniu bardzo proszę osoby: Jacheć Bartek, Jacheć Joanna, Pawęska Wioletta, Barszczowska Wiesława, Besz Maria.
  • Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii. W środę w Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła kolekta na Stolicę Apostolską. Za tydzień kolekta na seminarium duchowne i instytucje diecezjalne. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  • Do nabycia jest Gość Niedzielny w cenie 8 zł.

• Ogłoszenie dotyczące Cmentarza Parafialnego w Nowej Cerekwi. Wszelkie prace kamieniarskie czy ziemne przy nagrobku muszą być zgłoszone przynajmniej 2 dni wcześniej w kancelarii parafialnej lub pod nr. telefonu  77 4851742 lub 603 936 717 w celu uzyskania zgody od Administratora Cmentarza na wykonywanie tych prac w godzinach między 8:00 a 16:00. Za roboty ziemne lub kamieniarskie pobierana jest opłata 20 zł. Na cmentarzu przy ruinie kościoła wydzielone jest miejsce, gdzie można składować naddatek tylko czystej ziemi. Jeżeli potrzebna jest ziemia do uzupełnienia pod zapadający się nagrobek, wtedy należy używać do tego ziemi składowanej na cmentarzu, a w przypadku braku ziemi w wydzielonym do tego miejscu dopiero po uzgodnieniu z Administratorem Cmentarza można dowieźć swoją ziemię.