II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25 lutego 2024

7:30 – W int. mamy Agaty z ok. 80 r. urodzin o błogosławieństwo Boże i zdrowie

11:00 – Z podziękowaniem za łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla żony Beaty Głogiewicz z ok. 50 r. urodzin

15:00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

PONIEDZIAŁEK 26 lutego

Rogożany 17:00 – Za ++ ojca Michała Krechowieckiego, ojca Władysława Hewaka, Marię Hewak o dar nieba

18:00 – Za + Małgorzatę Hamryszak (od koleżanek i kolegów z pracy)

WTOREK 27 lutego

18:00 – Za ++ Małgorzatę Hamryszak, Zofię, Czesława i Krzysztofa Woniakowskich

ŚRODA 28 lutego

8:00 – Różaniec. Za + mamę Jadwigę w 16 r.śm.

CZWARTEK 29 lutego

17:30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź)

18:00 – Za + ks. Joachim Kubiczka w 16 r.śm.

I PIĄTEK MIESIĄCA 1 marca

18:00 – Droga krzyżowa. W int. Parafian

I SOBOTA MIESIĄCA 2 marca

8:00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. W int. Róży Różańcowej Marii Janczura

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 3 marca 2024

7:30 – Za ++ Helenę, Witolda, Władysława Górskich, Janinę, Stanisława Jacheć oraz dziadków z obu str.

11:00 – W int. Mirelli i Marty z ok. urodzin o zdrowie i błogosławieństwo Boże

15:00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

Ogłoszenia Parafialne – Niedziela, 25 lutego 2024 r.

• Dziś jeszcze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00.
  • W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 18:00.
  • Dziękuję za wszelkie prace przy kościele, m.in. za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty.
  • Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę osoby z rodzin: Sąsiadek Janina, Zając Teresa, Chruściel Adrianna, Głogiewicz Regina, Smyk
  • Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na parafię. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne. Za tydzień również zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy Misjonarzom. Podczas nabożeństwa gorzkich żali zbierana jest ofiara na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  • Do nabycia jest Gość Niedzielny w cenie 10 zł. Za tydzień będzie również dodatkowy Gość Niedzielny o historii kościoła, a w nim m.in. tematy: Inkwizycja – fakty i mity, o herezji arianizmu oraz Celibat – od biskupa „męża jednej żony” do bezżeństwa dla Chrystusa. Nr w cenie 12 zł.

• Ogłoszenie dotyczące Cmentarza Parafialnego w Nowej Cerekwi. Wszelkie prace kamieniarskie czy ziemne przy nagrobku muszą być zgłoszone przynajmniej 2 dni wcześniej w kancelarii parafialnej lub pod nr. telefonu    603 936 717 lub 77 4851742 w celu uzyskania zgody od Administratora Cmentarza na wykonywanie tych prac w godzinach między 8:00 a 16:00. Za roboty ziemne lub kamieniarskie pobierana jest jednorazowo opłata 20 zł. Na cmentarzu przy ruinie kościoła wydzielone jest miejsce, gdzie można składować naddatek tylko czystej ziemi. Jeżeli potrzebna jest ziemia do uzupełnienia pod zapadający się nagrobek, wtedy należy używać do tego ziemi składowanej na cmentarzu, a w przypadku braku ziemi w wydzielonym do tego miejscu dopiero po uzgodnieniu z Administratorem Cmentarza można dowieźć swoją ziemię.