V NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 lutego 2023

7:30 – Za + Janinę Bedryj w 1 r.śm.

11:00 – Za ++ rodziców Stanisławę Bobowską, Mieczysława Kolanko, dziadków Franciszka i Józefa Bobowskich, Katarzynę, Józefa Murzyn, Anielę i Józefa Kolanko, Michała Kucyniak

PONIEDZIAŁEK 6 lutego – św. Pawła Miki i Towarzyszy

Rogożany 17:00 – Za + ojca Jana Głogiewicza (od syna z rodziną)

18:00 – Do Miłosierdzia Bożego z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, błogosław. Boże, opiekę N M P dla rodzin i dary Ducha Świętego dla wnuków oraz w pewnej int.

WTOREK 7 lutego

18:00 – 1. Za ++ mamę Agatę, ciocię Agatę i ++ z rodziny (od Agaty Branickiej) 2. Za + Stanisławę Lechowicz w 30 dz. po śm.

ŚRODA 8 lutego

8:00 – Różaniec. Za ++ Helenę, Ignacego Proszowskich, Stanisława Besza, Czesławę, Herberta, Alfreda Czerny, Krystynę i Jana Restel ++ z rodzin Proszowskich i Koba

CZWARTEK 9 lutego

17:30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź)

18:00 – Za ++ Mieczysława, Anielę, Józefa Kolanko, krewnych i dziadków z rodziny Kolanko, ks. Joachima Kubiczka oraz dusze w czyśćcu cierp.

PIĄTEK 10 lutego – św. Scholastyki

18:00 – Za + męża Michała Smyka w 2 r.śm.

SOBOTA 11 lutego – N M P z Lourdes – Dzień Chorego

8:00 – W int. Chorych

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 lutego 2023

7:30 – O zdrowie i błogosław. Boże dla dzieci i wnuków z rodzin Sicińskiej, Knopek, Chmielowski

11:00 – Z ok. ur. Nadii, Kaji i Mikołaja o zdrowie i błogosław. Boże dla całej rodziny

Ogłoszenia Parafialne – V Niedziela Zwykła, 5 lutego 2023 r.

• Dziś jeszcze Błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.
  • W sobotę wspomnienie N M P z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Msza Święta połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych i specjalnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godz. 8:00. Osoby, które tego dnia będą przyjmować sakrament chorych proszę by przyniosły ze sobą karteczkę z wypisanym swoim imieniem i nazwiskiem oraz adresem zamieszkania.
  • Dziękuję za wszelkie prace przy parafii, m.in. za rozebranie dekoracji bożonarodzeniowej i zrobienie porządku na bocznych chórach, za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty.
  • Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę osoby z rodzin: Czajkowska Teresa, Twardy Marzena, Andruchowicz Anna, Klimasiński Zygmunt, Panicz Piotr.
  • Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na seminarium duchowne i instytucje diecezjalne. Za tydzień kolekta na parafię. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  • Do nabycia jest Gość Niedzielny w cenie 10 zł.
  • Organizujemy z Biurem Turystycznym STACHURA z Opola PIELGRZYMKĘ do SANKTUARIÓW we FRANCJI: La Salette, Lourdes, Ars oraz Paray-le-Monial gdzie w XVII w. miały miejsce 4 Objawienia Serca Jezusowego, które zapoczątkowały nabożeństwo pierwszych piątków miesiąca. W TERMINIE: od 17 lipca do 23 lipca 2023 r. Koszt 3100 zł + 50 Euro. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

• Ogłoszenie dotyczące Cmentarza Parafialnego w Nowej Cerekwi. Wszelkie prace kamieniarskie czy ziemne przy nagrobku muszą być zgłoszone przynajmniej 2 dni wcześniej w kancelarii parafialnej lub pod nr. telefonu  77 4851742 lub 603 936 717 w celu uzyskania zgody od Administratora Cmentarza na wykonywanie tych prac w godzinach między 8:00 a 16:00. Za roboty ziemne lub kamieniarskie pobierana jest jednorazowo opłata 20 zł. Na cmentarzu przy ruinie kościoła wydzielone jest miejsce, gdzie można składować naddatek tylko czystej ziemi. Jeżeli potrzebna jest ziemia do uzupełnienia pod zapadający się nagrobek, wtedy należy używać do tego ziemi składowanej na cmentarzu, a w przypadku braku ziemi w wydzielonym do tego miejscu dopiero po uzgodnieniu z Administratorem Cmentarza można dowieźć swoją ziemię.