VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 5 maja 2024

7:30 – Za ++ Marię, Michała, Irenę Czekajło, Jerzego Kogut, Stefanię Pankiewicz, ++ z rodzin Czekajło, Besz i Kogut

11:00 – int. Heleny Andruchowicz

15:00 – Nabożeństwo majowe (zmiana tajemnic różańcowych)

PONIEDZIAŁEK 6 maja – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

Rogożany 17:00Procesja błagalna. O Boże błogosławieństwo w pracy i dobre urodzaje

18:00 – Za ++ ojca Stanisława Pawęskiego, dziadków Bronisławę, Wojciecha Gawrońskich, Genowefę, Bronisława Bogacz, Józefa Gawrońskiego ++ z rodzin Bogacz, Bedryj, Pawęska, Turzyński, Ruszel, ks. Joachima Kubiczka i dusze w czyśćcu cierpiące. Nabożeństwo majowe

WTOREK 7 maja

17:30 Procesja błagalna. O Boże błogosławieństwo w pracy i dobre urodzaje

ŚRODA 8 maja – Uroczystość św. Stanisława

8:00 – Za ++ Michała Kwiatkowskiego, Bronisławę, Krystynę, Bogdana Soberę ++ z rodziny. Nabożeństwo majowe

CZWARTEK 9 maja

16:30 Za + Edwarda Bedryj w 1 r.śm.

18:00 – Bierzmowanie w kościele w Kietrzu

PIĄTEK 10 maja

18:00 – (szkolna) Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie dla dzieci i wnuków z rodzin Sztreker i Bedryj. Nabożeństwo majowe

SOBOTA 11 maja

8:00 – Za + Stefanię Barszczowską w 3 r.śm. ++ z rodziny. Nabożeństwo majowe

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 12 maja 2024

7:30 – Za + żonę Irenę Czekajło w 2 r.śm.

11:00 – W int. Iwony i Krystiana z ok. 25 r. ślubu

Ogłoszenia Parafialne – Niedziela, 5 maja 2024 r.

• Dzisiaj nabożeństwo majowe połączone ze zmianą tajemnic różańcowych o godz. 15:00
  • Próby i spowiedź przed bierzmowaniem dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII w kościele w Kietrzu, w poniedziałek i środę o godz. 19:00.
  • Bierzmowanie w kościele w Kietrzu, w czwartek o godz. 18:00.
  • W tym tygodniu przypadają dni modlitw o urodzaje tzw. dni krzyżowe. W te dni odbywają się procesje błagalne do krzyży przydrożnych z prośbą o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy.
  • W Rogożanach procesja i Msza św. w poniedziałek o godz. 17:00.
  • W Nowej Cerekwi procesja i Msza św. we wtorek o godz. 17:30. W tym roku przejdziemy trasą do krzyży na ul. Złoty Róg i ul. Raciborskiej obok domu rodziny Koba i do kapliczki na ul Rogożańskiej. Jak co roku zwracam się z prośbą do strażaków o zabezpieczenie trasy procesji.
  • Msza św. i nabożeństwo fatimskie w poniedziałek 13 maja. Do przystrojenia figury Matki Bożej prosimy różę różańcową Stanisławy Kolanko.
  • W sobotę do sprzątania kościoła prosimy osoby z rodzin: Cembala Teresa, Tołpa Kazimierz, Głogiewicz Zdzisława, Smyk Beata, Durkacz Anna.
  • Do nabycia jest Gość Niedzielny po 10 zł oraz dodatkowy Gość Niedzielny o Historii Kościoła po 12 zł.
  • Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Opolu i instytucje diecezjalne. Za tydzień kolekta na parafię. Za tydzień również zbiórka do puszek na budujący się kościół św. Jana Pawła II w Opolu.
  • Za wszystkie ofiary i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

• Ogłoszenie dotyczące Cmentarza Parafialnego w Nowej Cerekwi. Wszelkie prace kamieniarskie czy ziemne przy nagrobku muszą być zgłoszone przynajmniej 2 dni wcześniej w kancelarii parafialnej lub pod nr. telefonu    603 936 717 lub 77 4851742 w celu uzyskania zgody od Administratora Cmentarza na wykonywanie tych prac w godzinach między 8:00 a 16:00. Za roboty ziemne lub kamieniarskie pobierana jest jednorazowo opłata 20 zł. Na cmentarzu przy ruinie kościoła wydzielone jest miejsce, gdzie można składować naddatek tylko czystej ziemi. Jeżeli potrzebna jest ziemia do uzupełnienia pod zapadający się nagrobek, wtedy należy używać do tego ziemi składowanej na cmentarzu, a w przypadku braku ziemi w wydzielonym do tego miejscu dopiero po uzgodnieniu z Administratorem Cmentarza można dowieźć swoją ziemię.